Parama

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) kviečia gyventojus teikti paraiškas ir pasinaudoti kompensacija saulės elektrinių arba saulės parko dalies įsigijimui. Kaip ir anksčiau, finansinė parama siekia 323 eurus už 1 kW saulės elektrinės įrengtosios galios – tiek esančios ant stogo, tiek nutolusios saulės elektrinės iš saulės parkų. Parama bus skiriama už iki 10 kW galios bet kurio tipo saulės elektrinės dalies įsigijimą. Tai reiškia, kad maksimali suma, kurią gali susigrąžinti pareiškėjas, siekia 3230 eurų. Parama taip pat gali pasinaudoti ir saulės elektrinę jau įsirengę gyventojai, norintys padidinti jos galią. Kiekvienas planuojantis įsirengti saulės jėgainę turi dideles galimybes paramą gauti ir padengti apie 30-40 procentų visų saulės elektrinės įrengimo išlaidų. Viso kasmet planuojami 1-2 paramų kvietimai.

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) 2021 metais taip pat kvietė įmones teikti paraiškas finansavimui saulės elektrinių įrengimui gauti. Subsidijos dydis buvo fiksuotas, 1 kW įrengtosios galios saulės elektrinei įsigyti ar įrengti skirta 297,66 eurus už 1 kW su PVM arba 246 eurus už 1 kW be PVM. Šiuo metu aktyvaus kvietimo nėra. Laukiama žinių ar planuojami nauji kvietimai.

Paramas verslui taip pat organizuoja Lietuvos energetikos agentūra (ENA), Inovacijų agentūra. Kvietimai nuolat kinta, dėl detalesnės informacija, kviečiame susisiekti su mūsų komandos specialistais.

Lizingas

Šiuo metu Lietuvoje lizingo paslaugą saulės elektrinei įsirengti siūlo „Swedbank“, “Šiaulių bankas, “Inbank” bei “Bigbank” bankai. Galime padėti užpildyti lizingo paraiškas ir gauti Jums paruoštus pasiūlymus. Tai puiki paslauga neturintiems galimybių įsirengti saulės elektrinę be pradinių investicijų. Nors atsiperkamumo laikas naudojantis lizingo paslauga ilgėja, ši galimybė leidžia pradėti gaminti švarią energiją jau dabar, nelaukti kol rasite investicijai reikalingą sumą. Mėnesinė įmoka gali prilygti Jūsų įprastai sumai, kurią išleidžiate elektros sąskaitai. Tad nekeisdami šeimos biudžeto, galite pradėti „išsimokėti“ elektrinės įrengimo paslaugą to net nepajausdami jau dabar.